Můj nákup
Čekejte prosím

Prázdný košík

Jakou baterii a nabíječku?

Pokud není u popisku zboží uvedeno jiné doporučení, používejte nabíjecí akumulátory NiMH o napětí 8,4V. Jsou pro životnost zbraně nejvhodnější. Silnější, tedy 9,6V lze obvykle také použít, ale jsou spíš vhodné pro výkonnější zbraně se silnější pružinou a uživatel musí počítat s mírně vyšším opotřebením vnitřních dílů zbraně.

Úzká skupina hráčů používá Li-Pol(Li-Ion) akumulátory, které mají jistě spoustu výhod. Jste-li však začátečník, nebo nechcete příliš řešit složitější údržbu, pak jej nedoporučujeme.

Důležitým aspektem je pak tvar akumulátoru. Volíme tak, aby se vešel do zbraně. V parametrech zbraně vždy uvádíme vhodný typ akumulátoru včetně odkazu na vhodný typ. Pokud si nejste s volbou jisti, kontaktujte našeho technika, který je schopen příslušný typ akumulátoru vyzkoušet přímo ve zbrani.

V naší nabídce naleznete nabíječky jak pro NiMH akumulátory, tak i pro LiPol akumulátory. Jak jsme uvedli výše, budeme se soustředit na nabíječky pro NiMH akumulátory. Ty základní jen akumulátor nabíjí, ale samy se nevypnou. Je tedy dobré hlídat dobu nabíjení. Jsou levné, ale z uživatelského hlediska to není pohodlné. Jako ideální tedy doporučujeme nabíječky tzv. inteligentní, které se automaticky vypnou. Mezi nejoblíbenější model patří tento HN3020.

V čínských zbraních již obvykle akumulátory a nabíječky jsou, ale jejich kvalita bývá velmi nízká. Jsou určeny pouze k vyzkoušení zbraně. Nejsou pro svou omezenou životnost vhodné pro trvalé užívání a pozdějšímu nabíjení značkových baterií. Vřele doporučujeme pro správnou funkci repliky zakoupit kvalitnější akumulátor. Toto příslušenství je dodáváno jako dárek zdarma a nelze je reklamovat.