Můj nákup
Čekejte prosím

Prázdný košík

Časté otázky

Objednávky si můžete v rámci ČR nechat doručit na Vaši adresu (GLS, Česká pošta), na výdejní místa (Balíkovna, Zásilkovna, Na poštu, GLS Parcel shop) nebo si je vyzvednout zdarma přímo na naší prodejně v Pardubicích (osobní odběr). Menší balíky je možno v zaslat na výdejní místa od 69 Kč. U větších balíků se cena pohybuje od 99 do 119 Kč. Finální cenu zjistíte po zvolení požadované formy dopravy a platby. Při objednávce nad 3000 Kč jsou vybrané druhy dopravy zdarma.

Pro zákazníky z ČR je na výběr platba v hotovosti při osobním převzetí v naší prodejně. Dále můžete objednávky hradit převodem na účet, platební kartou VISA a MasterCard, službou PayPal a v neposlední řadě dobírkou.

Objednávky vytvořené do 13h ve všední dny odesíláme obvykle ještě ten den, nejpozději následující pracovní den. Většina dopravců doručuje balíky zpravidla následující pracovní den, u České pošty do 2 dnů.

Vzhledem k záruce to není možné. Požadavky zákazníků na sílu pružiny jsou často přemrštěné a životnost zbraně se výrazně zkrátí. Již není možné držet zákonnou záruku dva roky. Instalaci dílů zdarma do zakoupených zbraní nabízí jen nezodpovědní prodejci. Obvykle je nezajímá jestli jsou zákazníkem vybrané díly vhodné a jestli vše bude dlouhodobě fungovat. Kdo tomu rozumí, tak ví, že je to náročná a zodpovědná práce ke které jsou třeba zkušenosti, dostatek dílů a spousta času.

Airsoftové zbraně jsou takřka výhradně realistické repliky skutečných zbraní v měřítku 1:1. Pracují na třech základních principech pohonu:
MANUÁLNÍ pohon je charakteristický pro levnější pistole či odstřelovací pušky. Vyžaduje natažení pístu před každým jednotlivým výstřelem. Výhodou je nízká cena a levný provoz. Ideální pro začátečníky. Ačkoliv jsou zbraně vyrobeny převážně z plastu, jsou námi prodávané pistole kvalitní a rozhodně je nelze srovnávat s levnými kuličkovými pistolemi z tržnic. Cenové rozpětí je od 400 do 850 Kč pro pistole a od 2500 Kč pro manuální pušky. .

PLYNOVÝ POHON se používá převážně u pistolí. Z plynové lahve , kterou nosí hráč sebou, se před střelbou napouští zásobník pistole ekologickým plynem. Na jedno naplnění lze pak bez nutnosti natahování poloautomaticky vystřílet minimálně celý zásobník. Propracovanější plynové repliky jsou vyrobeny celé z kovu s realistickou rozborkou a funkcí pohybu závěru při střelbě. Výhodou plynových pistolí je vyšší výkon, realističnost a není je nutné před každým výstřelem natahovat. Nevýhodou jsou vyšší náklady na provoz a nefunkčnost zbraní při nízkých teplotách. Cenové rozpětí těchto zbraní je od 700 do 4000 Kč.

Poslední a nejpopulárnější skupinou jsou ELEKTRICKÉ zbraně. Jak již název napovídá, o pohon se stará nabíjecí modelářský akumulátor. Ten pomocí elektromotorku a převodového mechanismu uvnitř zbraně natahuje vzduchový píst. Není tak nutné zbraň manuálně před střelbou natahovat či plnit plynem. Zbraně střílí jednotlivými ranami i dávkou. Typickou skupinou elektrických zbraní jsou samopaly, útočné pušky a kulomety. Na rozdíl od nekvalitních modelů prodávaných na tržnicích a aukčních portálech, jsou námi nabízené elektrické zbraně vybaveny kovovými vnitřnostmi. Levnější modely v rozpětí od 2000 do 4000 Kč mají vnější tělo z plastu. Dražší modely cca od 4000 až do 7000Kč jsou už celokovové, mnohdy s pažbením z pravého dřeva. Výhodou těchto zbraní je největší dostřel ze jmenovaných principů a řada náhradních či tuning dílů. Levnější elektrické zbraně jsou v dnešní době vyráběny především v Číně. Konkurují atraktivní cenou a bohatší výbavou, ale jejich životnost bývá kratší. Dražší, ale bezesporu kvalitnější zbraně, jsou vyráběny v HongKongu, Taiwanu a Japonsku. Mají vyšší životnost, kvalitnější provedení, ale v balení zpravidla není nabíječka ani akumulátor pro pohon. Proto je třeba počítat s dodatečnou investicí.

Airsoftové zbraně sice nedosahují přesnosti a výkonu jako klasické vzduchovky, to ale neznamená, že nemohou zranit. Dosahují dostřelu až 70ti metrů a energie maximálně 3 Jouly. Ochranné brýle, v lepším případě maska, jsou nutností. Další ochranné prostředky jsou již na dobrovolné vůli každého hráče. Při zásahu do těla kromě otlaků žádné vážné zranění nehrozí.

Hry se většinou pořádají na soukromých pozemcích, v opuštěných objektech, v lese…apod.. Drobné plastové kuličky nejsou významnou zátěží pro přírodu. Na trhu si ale i přesto získávají své místo ekologické kuličky, které se vlivem slunce a povětrnostních podmínek v přírodě během několika měsíců rozloží. Toto střelivo je rovněž v nabídce naší firmy.

Dle zákona 119/2002 Sb., o střelných zbraních a střelivu, spadají airsoftové zbraně do kategorie D, nepodléhají registraci a mohou být proto nabývány do vlastnictví a drženy volně i bez zbrojního průkazu či jiného povolení, ovšem jen osobami staršími 18 let, způsobilými k právním úkonům. Mladiství a děti od 10 let mohou používat tyto zbraně jen pod dohledem dospělých osob.